Sancaktepe boşanma avukatı ekibimiz İstanbul / Sancaktepe ve civarlarında hizmet vermektedir. Boşanma davaları ve boşanma dava süreçlerine hakim olan, yılların birikimiyle tecrübesini davalarına aktaran boşanma avukatımız Sancaktepe ve civarlarında hizmetlerine devam etmektedir. Dava öncesi, süreci ve sonrası için hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlayan boşanma avukatımız anlaşmalı boşanma davaları, çekişmeli boşanma davaları gibi davalar fark etmeksizin hizmet vermektedir.  Boşanma davası ile birlikte gelişen nafaka davaları, velayet davaları gibi hususlarda da boşanma avukatımız gerekli hukuki hizmeti sağlamaktadır.

Boşanma hukukunda üstün tecrübeler ile hizmet veren Sancaktepe boşanma avukatı ekibimiz dava öncesi ve sonrası tüm süreçlerinde etkili bir hukuki süreç yürütmenin çabası içerisindedir. Müvekkilimizin haklarını bilen ve gören bir yerden davanın tüm planlamalarını yapan boşanma avukatımız müvekkilimizin temsilciliğini en etkili şekilde amacına ulaştırmaya hizmet etmektedir. Boşanma sebeplerinin farklılıklar gösterdiği boşanma davaları süreçlerinde boşanma avukatımızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

 

Boşanma Davalarının Sebepleri ve Avukatlık Hizmeti

Boşanma davası açmak isteyen veya boşanma davası sürecine girecek olan müvekkilimiz için hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetimiz hassasiyetle sağlanmaktadır. Evlilik birliğinin bitirilmesi amacı ile başlayan boşanma dava süreçleri hukuki yollar ve düzenlemeler ile sağlanmaktadır. Sancaktepe boşanma avukatı ekibimiz tüm bu süreçlerde gerekli hukuki desteği en etkili şekilde yerine getirmek için çalışmaktadır. Boşanma davalarının süreçleri sebeplerinden dolayı farklılıklar gösterebilmektedir. Boşanma avukatımız bu değişkenlik gösteren sebeplere karşın boşanma hukuku deneyimini planlayarak dava süreci başlatmakta ve müvekkilimiz için en etkili sonucu çıkarmaya çalışmaktadır.

Boşanma davalarının sebepleri kanun nezdinde ikiye ayrılmaktadır. Özel ve genel sebepler olarak ikiye ayrılan boşanma davaları Türk Medeni Kanunu’nun 161. maddesi ile 166. maddeleri arasında belirtilmiştir. Özel sebeplerin zina sebebiyle boşanma, terk sebebiyle boşanma, akıl hastalığı sebebiyle boşanma, cana kast etme sebebiyle boşanma, onur kırıcı hareket sebebiyle boşanma gibi olan maddenin genel sebepleri ise şöyledir; anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma. Boşanma dava sürecinin sebeplerinden dolayı değişkenlik göstermesi dava sürecini ve içeriğini etkilediğinden müvekkilin avukatlık hizmeti veya hukuki danışmanlık hizmeti alması gereklidir. Boşanma avukatımızın bu gibi her türlü dava ve dava süreçlerinde hukuki hizmet sağlamasının yanında genel başlıklarla verdiği hizmetleri aşağıdakiler gibidir.

 

Sancaktepe Boşanma Avukatı Hizmetleri

  • Anlaşmalı boşanma davasının açılması ve takibinin sağlanması avukatımız tarafından yapılır
  • Çekişmeli boşanma davasında gerekli hukuki işlemler, dava açma ve takip sağlanır
  • Nafaka davasının başvurusu, takibi ve hukuki süreci avukatımız tarafından sağlanır.
  • Tanıma ve tenfiz davasının mahkeme başvurusu ve takibi avukatımız tarafından sağlanır.
  • Velayet davaları, nafaka uyarlanma davaları gibi davalar boşanma avukatımızın dava başlatma ve takibi gibi hizmetleriyle sağlanmaktadır.
  • Nafaka ve tazminat için gerekli icra işlemlerinin başlatılması gibi hususlar avukatımız tarafından sağlanmaktadır.